1. Postna nedelja

Oznanila v PDF-obliki

Urnik svetih maš v župnijski cerkvi in v Semedeli od nedelje 4. Februarja dalje -Zopet bo običajen urnik. Ob nedeljah bo prva sveta maša zopet v Semedeli ob 8h in dve sveti maši pri Svetem Marku, ob 9,30h in ob 11h. Med tednom so svete maše pri Svetem Marku ob 19h, v Semedeli v četrtkih ob 8h.

Adoracija –V sredo in petek ob 18h.

Verouka–Ta teden ni, ker so počitnice.

Srečanje moških– v ponedeljek, 19. 2. ob 19,45h.

Tretja priprava staršev na krst njihovih otrok– sreda, 21. 2. ob 19,30h.

Postne pobude– v veži zakonci, družine in posamezniki lahko vzamete postne pobude, ki so do 2. Postne nedelje – 25. 2.

Srečanje prvoobhajancev in staršev –v nedeljo, 25. 2 ob 9,30h.

Križev pot –bo potekal vsako nedeljo in vsak petek pol ure pred sveto mašo. Tako bo vpetek, 23. 2..križev potob 18,30hin gabo vodil župnik; vnedeljo, 25. 2.pa bo križev potob 10,30hin ga bodo vodiliotroci in starši prvoobhajancev.

Postni čas v prvem tednu od pepelnice (14. 2. do 2. postne nedelje (25. 2. )

Češčenje Jezusovega in Marijinega srca - v petek, 23. 2.. Pred Najsvetejšim bo ob 18h molitev rožnega venca na fatimski način, nato križev pot in ob 19h sveta maša.

Postna spodbuda prvega tedna: Daješ mi moč, da sem … strpen

Naloga za otroke: Ta teden ne skakaj v besedo, drugega poslušaj do konca in se ne žali in zmerjaj.

Naloga za odrasle: Poslušajte spoštljivo drug drugega, ne segaj v besedo, spoštuj drugačno prepričanje. Vseeno pa zagovarjaj v družbi in družini svoje krščanske vrednote. Ne beri na internetu komentarjev.

Romanje -od 27. 10- 30. 10. 2024 -ROMARSKI BISERI JUŽNE ITALIJE - Loreto, Monte Sant Angelo, San Giovanni Rotondo, Bari, Lanciano – prijavite se čimprej, ker se romarji pridno prijavljajo!