Otroški pevski zbor

V letošnjem šolskem letu (2017/18) ponovno deluje otroški pevski zbor. Vodi ga zborovodkinja Lucija Grižonič, za spremljavo pa skrbi Ana Jeger (kitara). Pevski zbor sestavljajo mladi pevci in pevke: predšolski in 1. triada pridno vadijo vsak četrtek od 16.00 do 17.00, višji razredi pa ob četrtkih od 17.00 do 18.00.

S svojim petjem želijo po svojih močeh sodelovati pri bogoslužju in drugih župnijskih dogodkih.

Pevske vaje sestavlja prižig svečke, ki ji sledi molitev, ogrevanje (razgibavanje, telovadba, bans, igrica …), upevanje (dihalne vaje, ritmično melodične vaje), učenje novih skladb in utrjevanje starih pesmi. Otroci skladbe pojejo na pamet ter tako trenirajo svoj spomin in koncentracijo. Na koncu sledi umirjanje, molitev in upih svečke.

Nove pevce sprejemajo celo leto. Vabljeni, da se jim pridružite!

OTROŠKI PEVSKI ZBOR
ŽUPNIJE Sv. Marko

Vaje so vsak ČETRTEK od 16.00 do 18.00 v veroučni učilnici.

PRIDI, ti dolgčas ne bo,
še sv. maša zanimiva bo.
S pesmijo polepšaš si dan,
še tako siv, postal bo nasmejan.

TOPLO TE PRIČAKUJEMO,
zborovodkinja Lucija Grižonič, Ana Jeger in OTROCI!