Otroški pevski zbor

V letošnjem šolskem letu (2016/17) ponovno deluje otroški pevski zbor. Vodi ga zborovodkinja Lucija Grižonič, za spremljavo pa skrbi Jana Dolenc (kitara, klavir, violina). Pevski zbor sestavljajo mladi pevci in pevke (predšolski in 1. triada), ki pridno vadijo vsak torek od 18.00 do 19.00.

S svojim petjem želijo po svojih močeh sodelovati pri bogoslužju in drugih župnijskih dogodkih.

Pevske vaje sestavlja prižig svečke, ki ji sledi molitev, ogrevanje (razgibavanje, telovadba, bans, igrica …), upevanje (dihalne vaje, ritmično melodične vaje), učenje novih skladb in utrjevanje starih pesmi. Otroci skladbe pojejo na pamet ter tako trenirajo svoj spomin in koncentracijo. Na koncu sledi umirjanje, molitev in upih svečke.

Nove pevce sprejemajo celo leto. Vabljeni, da se jim pridružite!

OTROŠKI PEVSKI ZBOR
ŽUPNIJE Sv. Marko

Vaje so vsak TOREK od 18.00 do 19.00 v veroučni učilnici.

PRIDI, ti dolgčas ne bo,
še sv. maša zanimiva bo.
S pesmijo polepšaš si dan,
še tako siv, postal bo nasmejan.

TOPLO TE PRIČAKUJEMO,
zborovodkinja Lucija Grižonič, Jana Dolenc in OTROCI!