Oznanila 26.11. - 34. navadna - nedelja Kristusa Kralja

• Ognjišče vabi v prenovljeno knjigarno na Trgu Brolo 10 v Kopru (od ponedeljka do petka, med 8. - 17. uro). Bogata ponudba knjig za advent in božič (zgodbe, razmišljanja, molitve, blagoslovi …), knjige za otroke in najmlajše, igrače, voščilnice, jaslice, glasba na CD-jih in še veliko lepega iz darilnega programa založbe Ognjišče: kadilnice, kadilo, angelčki, skodelice, okrašene sveče, šali, rokavice, kape …

• V ponedeljek ob 18.30 bo v Rotundi bl. Elija večer z dr. Karlom Gržanom, duhovnim pisateljem in spremljevalcem. Pri Ognjišču je pravkar izšla njegova knjiga: Jaz, Čarli Čeplin.
  • V sredo ob 19.00 bo v Rotundi bl. Elija škof Jurij predstavil uvod v Apostolska dela.
  • Župnijski Karitas Sv.Marko: V tednu Karitas od 27.11. do 3.12.2017 zbiramo za ljudi v stiski: poljske pridelke, hrano, pripomočke za osebno higieno … Darove položite v zboj v avli cerkve, lahko pa tudi v košaro Karitas v trgovini Mercator na Markovcu. Hvala vsem, ki darujete.

• Srečanje sodelavcev Karitas – odprtje razstave Kje sem doma: ponedeljek, 27. 11. ob 18h sveta maša, po maši odprtje razstave in družabno srečanje.
  • Starši birmancev: v torek 28. 11. ob 19. uri.
  • Srečanje staršev 6. razreda: četrtek 30. 11. ob 19. uri.
  • Adoracija: sreda in petek ob 17h.
  • Otroški pevski zbor v četrtek ob 16.00 prva triada; ob 17.00 višji razredi. Otroci lepo vabljeni!
  • Mladinska srečanja: petek, 17. 11. - srednješolci ob 18.30, ob 20.00 študenti.
  • Adventni venčki: Izdelava adventnih venčkov bo potekala vsak dan po 16.00 uri od četrtka 30.11. do sobote 2.12.. Vsi, ki želite pomagati pri izdelavi ste lepo vabljeni. Prevzem adventnih venčkov bo možen v soboto 2.12. zvečer in nedeljo 3.12. pred vsako sveto mašo.
  • Karitativni krožek: Otroci, mladi in vsi ostali, ki želite izdelovati božične voščilnice za starejše v domu upokojencev, vabljeni na Karitativni krožek ŽIV ŽAV, vsako soboto, od 10. do 12. ure v veroučni učilnici.
  • Romanje Marije po družinah: V adventnem času bo po naših družinah romala podoba Marije. Naj njena podoba pride v čim več družin. Družina, ki bo gostila Marijo, naj k molitvi vabi vse svoje družinske člane, sorodnike in sosede. Že danes je na oglasni deski objavljen seznam z datumi kamor se lahko družine gostiteljice vpišete.