Zahvalno pismo župniku Tomažu

Spoštovani g. župnik Tomaž Kete!

Naj pričnemo tako, kot ste nas v teh letih učili in bodrili, pri temelju, Svetem Pismu.

Evangelist Marko v zadnjem poglavju naroča apostolom: "Pojdite po vsem svetu in oznanjajte evangelij vsemu stvarstvu."

Prav to smo župljani v polnosti začutili, ko ste prišli v našo župnijo in pričeli s svojim poslanstvom; oznanjevanju vesele novice. Vaše delo, besede in odnos, ki ste ga stkali v teh letih odražajo najvišji namen, kateremu ste se kot duhovnik, odločili slediti.

Ni ga večjega doprinosa župniji, kot je predan odposlanec Božje besede. Ko se besede odražajo v življenju in delu ,vemo, da je delovanje Svetega duha obrodilo sadove. In teh smo bili v teh letih obilno deležni prav župljani Sv. Marka.

Verjamemo, da boste z enako vero in vnemo, ki ste jo pokazali pri Sv. Marku, zaorali v nov vinograd.

Ostanite zvesti Njemu, ki vse premore in je naše edino sidro.

Poznamo vas kot predanega kolesarja in poznavalca planin, pa vendar naj vas pot v prihodnosti le zanese v Istro, in takrat se, upamo, ponovno srečamo, mogoče prav pri križu na hribu Sv. Marka, katerega smo letos ponovno postavili, kot pričevalca naše vere.

Hvala!

Želimo vam vse dobro,