Oznanila 12.3. - 2. postna nedelja

• Postne akcije Karitas nas vabijo, da se  poglobimo v petkov post in preživimo ta dan v bližini z Bogom, skromno v hrani in razvadah ter darujmo čas in pomoč za ljudi v stiskah. Naj bo post nov začetek za našo dobrodelnost, pogum za dobra dela, obisk starejšh, onemoglih in osamljenih, pozornost bližnjim ter vztrajnost v molitvi. Otroci vabljeni, da se pri verouku pridružijo akciji Plamen upanja – mesečni pomoči otrokom v Banja Luki.
  • Kako ti lahko v postu pomaga internet? Akcija za mlade: resnicnostjelepsa.si; Blagor ti! Kratka video spodbuda za vsak dan: pridi.com.
  • Kaj pomeni biti pravi mož - žena danes?Večer za može in žene in za vse, ki bi odnos ljubezni radi živeli globlje. Torek, 14.3. ob 20h pri sv. Marku v Kopru na Kvedrovi 17. Na srečanju bomo šli globlje in spregovorili iskreno o menstrualnem ciklu, o ženski in moški plodnosti, o Billings metodi, o delovanju kontracepcije in kje so pri vsem tem naša čustva? Predavali bosta Alison Kogoj Grgič, dipl. med. sestra, učiteljica Billings metode in Anja Kastelic, mag. farmacije, družinska in zakonska terapevtka.
  • Teden družine 19. - 26. 3. letos obhajamo s poudarkom na možeh in očetih. Zanje bomo molili, posebno srečanje za fante in može pa bo v ponedeljek, 20.3. ob 19h pri sv. Marku v Kopru.
  • Delavnice molitve in življenja: ob ponedeljkih ob 19.30 v župnišču pri sv. Marku. Prvo srečanje 13.3. Do tretjega srečanje se lahko še pridružite!
  • Svetopisemski večer: sreda ob 18.45.
  • Adoracija: sreda in petek od 17h do 18h.
  • Križev pot v postnem času bomo molili:
    • vsak četrtek ob 8.00 v Semedeli
    • vsak petek po sveti maši - ob 18.30.
    • vsako nedeljo ob 11.00 – pripravljajo veroučenci.
  • Spoved: petek od 17h do 18h.
  • Zakonska skupina 2 – sobota ob 19.00.

nedelja

17.3.

Patrik, škof, mis.

11.00 (dom) ++ Ema in Ratko Rašpolič

18.00 ++ Marija in Virgilij Šavron      i!

18.3.

Sv. Jožef, liturgično praznovanje