Oznanila 26.2. - 8. navadna nedelja

• Pepelnica: na pepelnično sredo začenjamo 40 dnevni post, čas milosti in Gospodove bližine.
  • Postna postava: STROGI POST JE NA PEPELNIČNO SREDO IN NA VELIKI PETEK (le enkrat na dan se do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi). Strogi post veže od 18. do 60. leta. Samo zdržek od mesnih jedi je na VSE PETKE V LETU. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta. Jezus nas vabi k temu, da bi naš post bil v poglobitvi odnosa z Očetom in v spreobrnjenju srca, ki prinaša veselje!
  • Priprava na krst otroka začne v torek 7. marca ob 20. uri pri sv. Marku. Pred pripravo se starši pogovorite z domačim župnikom.
  • Predstavitev delavnic molitve in življenja pri sv. Marku v Kopru bo v ponedeljek, 6.3. ob 19. uri. Delavnice so šola molitve, kjer udeleženci spoznavajo, kako se na pogovor z Bogom pripraviti, načine, kako se z Njim pogovarjati in kako to prakso prenesti v vsakdanje duhovno življenje. Vsebino in potek srečanj je oblikoval br. Ignacio Laranaga, da bi sodobnemu človeku približal molitev in evangelij Jezusa Kristusa. Vsi, ki želite narediti korak naprej v svojem duhovnem življenju lepo vabljeni!
  • V zimskih počitnicah ni verouka, zato starši, otroci in vsi ostali lepo vabljeni, da začnemo post na pepelnično sredo s sveto mašo ob 18h ali tam, kjer bomo na počitnicah!
  • Adoracija: sreda in petek od 17h do 18h.
  • Spoved: petek od 17h do 18h.
  • V Semedeli v četrtek ni svete maše!
  • Križev pot v postnem času bomo molili:
    • vsak četrtek ob 8.00 v Semedeli
    • vsak petek ob 18.00, po njem sveta maša.
    • vsako nedeljo ob 11.00 – pripravljajo veroučenci.
  • Naši rajni: Pavle Bračko,  Marija Ludvik, C. na Markovec 18, r. 1940, Milan Lukanović, Stritarjeva 9, r. 1958. Spomnimo se jih v molitvi!

nedelja

26.2.