Oznanila 1.1. - Marija, sveta Božja Mati

• Poslanica papeža Frančiška za 50. svetovni dan miru: Tudi Jezus je živel v časih nasilja. Učil je, da je resnično bojno polje, kjer se spopadata nasilje in mir, človeško srce. Neutrudno je oznanjal brezpogojno ljubezen Boga, ki sprejema in odpušča; svoje učence je učil, naj ljubijo tudi sovražnike. Začrtal je pot nenasilja, ki jo je sam prehodil vse do konca, do križa. Kdor torej sprejme Jezusovo veselo novico, zna prepoznati nasilje, ki ga nosi v sebi, in se pusti ozdraviti Božjemu usmiljenju, tako da sam postane orodje sprave.
  • Tečaj priprave na zakon je namenjen parom, ki razmišljajo o cerkveni poroki in tistim, ki želijo načrtno graditi odnos. Priporoča se vsaj eno leto pred poroko. Začne se v sredo 11. januarja ob 19. uri pri sv. Marku. Več in formacij in prijavnica tukaj.
  • V ponedeljek, 2. 1. ob 19. uri bo pri Sv. Ani v Kopru Kateheza meseca: Pred menoj je novo leto. Razmišljali bomo o minljivosti življenja in o zanikanju tega dejstva (večna mladost, lepotne operacije ...), o  staranju in o tem kakšen je krščanski poglede na čas. Vabljeni!
  • Pravoslavnim bratom in sestram voščimo blagoslovljen božič, vsem pa miru polno novo leto!
  • Beseda življenja: ponedeljek ob 16.30.
  • Reden verouk vse dni razen ponedeljka.
  • Svetopisemski večer: Modri z vzhoda. Katera »zvezda« te vodi v življenje in katere korake lahko storim z njimi? Sreda ob 18.45.
  • Adoracija: sreda in petek od 17h do 18h.
  • Spoved: petek od 17h do 18h.
  • Srečanje katehetov: četrtek po maši.
  • Praznik Gospodovega razglašenja: petek, 6.1. sv. maša ob 18. uri.
  • Prvi petek: obisk bolnikov.
  • Mladi lepo vabljeni na srečanje v petek ob 19.30.
  • Otroci za otroke – dar za lačne otroke (iz adventnega koledarja) otroci prinesete k jaslicam v cerkvi.
  • Duhovna obnova za ŽPS in sodelavce bo 13.-14. januarja.

nedelja

1.1.