Oznanila 25.12. - Božič

Iz voščila slovenskih škofov: V teh svetih dneh se potrudimo, da se ne bomo ustavljali le na površini, ampak utrdili vero v sporočilo o razodeti Ljubezni in širili in živeli ljubezen v medsebojnih odnosih. Potem se bodo uresničila tudi božična voščila o veselju in miru in želje o blagoslovu, ki jih drug drugemu izrekamo tudi za novo leto.    vaši škofje

• Praznik nedolžnih otrok (28.12.) nas vabi k molitvi za nerojene otroke, praznik Svete družine (30.12.) pa k zavestni skrbi za odnose v njih.
  • Tečaj priprave na zakon je namenjen parom, ki razmišljajo o cerkveni poroki in tistim, ki želijo načrtno graditi odnos. Priporoča se vsaj eno leto pred poroko. Začne se v sredo 11. januarja ob 19. uri pri sv. Marku. Več in formacij in prijavnica TUKAJ.
  • Iskrena hvala vsem, ki ste sodelovali pri pripravi jaslic in božičnega praznovanja, petja, branja, čiščenja in krašenja, božičnice, prav tako za vašo molitev. Hvala vaš dar duhovnikoma pa tudi za vaš dar za potrebe župnije na božič.
  • Praznični dnevi:
    • Sveti Štefan – dan samostojnosti - maše: 8.00 Semedela, 9.30 sv. Marko.
    • Praznik nedolžnih otrok – sreda, 28.12.: adoracija in molitev za nerojene otroke ob 17.00; po maši ogled filma in večer na tematiko dragocenosti življenja. Pripravlja Center Chiara.
    • Praznik svete družine obhajamo v petek, 30.1. Pri maši OB 18h bo blagoslov družin. Lepo vabljene družine!
    • Silvestrovo: 18.00 – zahvalna maša za leto 2016, po maši adoracija – v zahvalo za milosti preteklega leta.
    • Novo leto – praznik Marije Božje Matere. Sveta maša samo ob 8.00 v Semedeli in ob 11.00 pri sv. Marku. Po maši vabljeni, da se ustavimo in poklepetamo ob dobrotah.
  • Adoracija: sreda ob 17h in sobota po maši – 18.30.
  • Če želite obisk duhovnika v družini in blagoslov doma, se prijavite v pisarni ali po telefonu.