Oznanila 18.12. - 4. adventna nedelja

• Zadnji dnevi pred božičem: devetdnevnica, dobra spoved in priprava jaslic naj nam pomagajo vstopiti v skrivnost Gospodovega rojstva danes. Lepo vabljeni, da se je vsaj kak dan udeležite božične devetdnevnice. Lahko jo molimo tudi doma – na razpolago so listi, objavljena pa je tudi na spletni strani župnije sv. Marko.
  • Adventna spoved v stolnici : ta teden do božiča - vsak dan ob 8.30 – 10.00 in ob 17.30 – 19.00.
  • V sredo bo ob 19.00  četrti adventni večer v Rotundi bl. Elija. Gost bo frančiškan p. Marjan Čuk (OFM), teolog in terapevt zakonsko družinske terapije.
  • Večer za zakonce na temo Odhod od doma bo v pon., 19.12. ob 19. uri pri sv. Ani v Kopru – voditelj p. Marjan Čuk. Kako razumeti: »zapustiti očeta in mater in se pridružiti ženi/možu in biti eno …« Vabljeni!
  • Luč miru iz Betlehema lahko prižgete v cerkvi. Sporočilo: Brez tebe me zebe. Okoli nas ljudje trpijo ob porazu, živijo vsak v svojem mrazu. Res ni potrebe, da jih zebe, dajmo jim en košček sebe.
  • Priložnost za sveto spoved pred božičem – sv. Marko:
    - sreda, 21.12.: 17.00 – spokorno bogoslužje; spoved do 20h (g. Jožko Pirc in g. Vinko Paljk)
    - petek, 23.12.: 17.00-19.30 (domača duhovnika)
  • Adoracija sreda 17.30, petek 17.00.
  • Otroci nižjih razredov in njihovi starši lepo vabljeni k otroški polnočnici, ki bo v soboto ob 20. uri! S seboj prinesite male Jezuščke, ki jih boste položili doma v jaslice, pri maši pa jih bomo blagoslovili!
  • Praznujmo sveti večer v družini z molitvijo, blagoslovom jaslic in doma ter obedom. Na razpolago bo kadilo in blagoslovljena voda.
  • Praznične svete maše:
    • sveti večer (24. december):
      8.00 – zaključek devetdnevnice
      20.00 – otroška polnočnica
    • božič – Gospodovo rojstvo:
      24.00 – polnočnica (23.20 program)
      8.00 – Semedela
      9.30 in ob 11.00 sv. Marko
      16.00 Obalni dom Koper
    • sv. Štefan, dan samostojnosti – 9.30
  • Darovanje – ofer za potrebe župnije bo pri obeh polnočnicah.
  • Hvala za vaš dar, ki ste ga ali ga še boste namenili vzdrževanju domačih duhovnikov.
  • Če želite obisk duhovnika v družini in blagoslov doma, se prijavite v pisarni, po e-pošti ali po telefonu.