Oznanila 4.12. - 2. adventna nedelja

• V sredo bo ob 19.00  prvi adventni večer v Rotundi bl. Elija. Gost bo tržaški časnikar Martin Brecelj, ki bo predstavil zelo odmevno knjigo: Anatomija političnega zločina. Večer pripravlja Klub krščanskih izobražencev.
  • Kako se kaže prihodnost naše Cerkve? S. Katia Roncalli, duhovna voditeljica mednarodne skupnosti Evangelii Gauudium bo o tem spregovorila v soboto, 10.12. ob 17.30 v Celju. Skupnost bo obiskala tudi župnijo sv. Marka v nedeljo 11.12. pri sv. maši ob 11. uri, kjer nas bo s. Katia nagovorila.
  • Kateheza meseca: ZDRAVA VISOKA NAPETOST. Kako pomembno je v življenju vzdržati in ne iti v odklop – Sv. Ana - 5. 12.  ob 19.00, p. Marjan Čuk OFM.
  • Adventna akcija #deli JEZUSA za odrasle in mlade na spletu: pridi.com. Priporočamo!

• Pobude v adventu:
    • Osebna in družinska molitev ob adventnem venčku. V pomoč družinam adventni koledar in zgibanka (klikni TUKAJ).
    • Romanje Marijinega kipa po družinah: vpišite se na seznam v veži.
    • Vzemimo si 7 minut tišine z Božjo besedo dneva. Vzorec »7 minut« najdete na spletni strani in v veži.
    • Pomagajmo otrokom v stiski: Otroci z akcijo Otroci za otroke, odrasli s pomočjo Etiopiji - vzemite kuverte ob izhodu iz cerkve.
  • Sveti Miklavž nas obišče jutri ob 19. uri.
  • 8.12. - praznik Brezmadežne: sv. maša Semedela ob 8.00, Sv. Marko ob 18. uri.
  • Adoracija v sredo in petek ob 17. uri.
  • Spoved: petek 17h-18h.
  • Na mizici za tiskovine so ovojnice Moj dar duhovniku. Oba duhovnika se vama že v naprej iz vsega srca zahvaljujeva za vaš dar.

Večer Božje ljubezni: v soboto, 17. decembra od 19h do 21h bo v cerkvi sv. Marka čas, da se umiriš in srečaš z Gospodom: tišina, molitev, glasba, priložnost za tvoje prošnje, možnost za pogovor in spoved. Pridi in povabi še nekoga!

nedelja

4.12.