Oznanila 27.11. - 1. adventna nedelja

• Hvala za vse vaše darove v tednu Karitas: hrano, oblačila, potrebščine, igrače, današnjo nabirko. Jezus je rekel: »Večja sreča je dajati kakor prejemati«. (Apd 20,35)
  • Zavestno živimo adventno pripravo: vzemimo si čas za družino, skupen pogovor, druženje in molitev ob adventnem venčku. Otroci dobite adventni koledar, starše pa vabimo, da skrbite za branje in družinsko molitev ob adventnem venčku.
  • Pobude v adventu:
    Osebna in družinska molitev ob adventnem venčku. V pomoč družinam adventni koledar.
    Romanje Marijinega kipa po družinah: vpišite se na seznam v veži: izberite datum, ko boste sprejeli Marijo v vaš dom. Prejmete tudi preprost vzorec za molitev.
    Kako živeti advent v moči Besede: pogovor z Anjo Kastelic, avtorico zapisov ob nedeljski Božji besedi na Hozana.si in bloga Na tvojo besedo in predstavitev njene knjige z istim naslovom. Lepo vabljeni v sredo ob 18.45!
    Pomagajmo otrokom v stiski: Otroci z akcijo Otroci za otroke, odrasli s pomočjo Etiopiji – Dar za riž in botrstvo – kuverte v veži.

Etiopija nam je lahko blizu

Poročilo, da je v Etiopiji huda suša in lakota, nas vabi, da pomagamo po svojih močeh. Pomagate lahko na dva načina:

• Daruj za riž: Z vsakim še tako majhnim darom lahko rešujemo življenja. Z darom 5€ bo družina lahko kupila 10 kg žita in 3 kg moke, kar bo zadostovalo za preživetje za 30 dni.
  • Postani boter: omogoči šolanje otrokom iz revnih in številnih družin, otrokom, ki nimajo staršev ali so starši bolni. Darovi v višini 15 € mesečno, oziroma 180 € letno, pokrijejo mesečne potrebe otroka: za šolnino, šolske potrebščine in uniformo, za hrano in zdravstveno oskrbo.

»Dar« za nakup hrane lahko izročite v ovojnici, ki jo vzamete v veži. Zbrani »dar« bomo nakazali na Misijonsko središče. Prijavo za botrstvo lahko enako izročite v kuverti. Več informacij dobite na www.missio.si in na e-naslovu missio@rkc.si

• Sveti Miklavž bo obiskal otroke nižjih razredov in predšolske v ponedeljek, 5.12. ob 19. uri v župnijski cerkvi. Prosimo vas, če izpolnite prijavnico na župnijski spletni strani.
  • Adoracija v sredo in petek ob 17. uri.
  • Spoved: petek 17h-18h.
  • Kateheti: četrtek po maši.
  • Mladi: srečanje v petek po maši.
  • Naši rajni: Zofija Berce, Rožna Pot 13, r. 1934; Stanislav Dežjot, II. prekomorske 41 G, r. 1940. Spomnimo se ju v molitvi!

nedelja

27.11.

1. adventna nedelja
nedelja Karitas

8.00 (Sem)  +++ Vinčec

9.30     + Ana Gržinič, obl.

11.00  - za župljane

ponedeljek