Oznanila 30.10. - 31. navadna nedelja

• Praznik Vseh svetnikov – 1. november: Praznujmo ga kot kristjani. Ne kot dan mrtvih, saj verujemo v vstajenje duše in telesa, še manj kot noč čarovnic, ki nikakor ni samo nedolžen hec! Svetniki so nam zgled in spodbuda, da živimo v povezanosti s Kristusom, saj nas on dela svete. Pojdimo k sveti maši, molimo za naše pokojne in spoznavajmo naše krstne zavetnike! Svete maše: stolnica  8.00, 10.00, 18.00; Semedela 8.00; Sv. Marko 9.30; pokopališče: 15.00.
  • Odpustek namenjen dušam v vicah: Za duše v vicah lahko pridobimo odpustek v prvih osmih dneh novembra. Pogoji so: Opravljena zakramentalna spoved, prejem svetega obhajila, obisk pokopališča z molitvijo veroizpovedi in očenaša za pokojne po namenu svetega očeta. Prav tako lahko darujemo odpustek z obiskom sv. maše v nedeljo pred in po prazniku vseh svetih, na praznik sam in na vernih duš dan (2.11.).
  • Iščeš odgovore na vprašanja o življenju in veri? Srečanja odraslih, ki želijo skupaj odkrivati svet vere ter se pripraviti na prejem zakramentov, imenujemo jih katehumenat, se pričnejo po novem letu. Kandidati se morajo prej pogovoriti z domačim župnikom. Dobrodošel, dobrodošla na pogovor!
  • Jutri začne veljati zimski urnik svetih maš - večerna je ob 18. uri.
  • Verouka ta teden ni. Vzemimo si čas za družinski večer brez TV in molitev! Z otroki obiščimo grobove sorodnikov in molimo zanje!
  • Adoracija in spoved v sredo in petek ob 17. uri.
  • Prvi petek - obisk bolnikov na domu.
  • Zakonci – jubilanti in vsi ostali – lepo vabljeni, da na prihodnjo - zahvalno nedeljo 6.11. praznujemo skupaj pri sv. maši!
  • Otroški pevski zbor: naslednje vaje v torek, 8.11. ob 18.00. Otroci, ki bi se želeli na novo pridružiti, lepo vabljeni.
  • Naši rajni: Romano Krivičič, r. 1946, Semedela 79D. Gospod naj mu da večni pokoj!
  • Hvala za vaš velikodušni dar na misijonsko nedeljoZbrali smo 1140 €, ki smo jih posredovali kot našo podporo delu v misijonskih deželah.

nedelja

30.10.

31. navadna – žegnanjska nedelja

8.00 (Sem)  + Danilo Faganeli

9.30     +++ Olgica, Lenčka in starši

11.00  - za župljane

ponedeljek

31.10.

Volbenk, škof
Dan reformacije

18.00  +++ Ivanka, Ivan in Boris Dodič

+ Marija Kete (drugje)

torek

1.11.

Vsi sveti

8.00 (Sem)  + Slavka

9.30     + Veronika Cecelja

15.00 (pokopališče) – za vse pokojne župljane (dT)

sreda

6.11.

32. navadna – zahvalna nedelja

8.00 (Sem)  + Darko in njegovi

9.30     + Josip Zonta, obl.

11.00  - za župljane     zakonci – jubilanti in vsi ostali