Oznanila 16.10. - 29. navadna nedelja

• Iščeš odgovore na vprašanja o življenju in veri? Srečanja odraslih, ki želijo skupaj odkrivati svet vere ter se pripraviti na prejem zakramentov, imenujemo jih katehumenat, se pričnejo po novem letu. Kandidati se morajo prej pogovoriti z domačim župnikom. Dobrodošel, dobrodošla na pogovor!
  • Oktober je mesec rožnega venca. S to preprosto molitvijo se učimo preživeti nekaj trenutkov dneva ob premišljevanju skrivnosti Jezusovega in našega življenja. Poskusimo zmoliti včasih vsaj eno desetko! Deluje zdravilno!
  • Nedelja 23.10. je misijonska: »Samo, če smo ‘usmiljeni kakor Oče’, smo misijonarji.« To geslo naj nas letos, ko obhajamo 90-letnico praznovanja Misijonske nedelje, vodi k poglobljeni povezanosti z misijoni po vsem svetu. Namenimo več molitve za misijonarje in za ljudi v misijonskih deželah, ter na Misijonsko nedeljo darujmo svoj velikodušni dar za lajšanje revščine, bolezni, nepismenosti in nerazvitosti na obrobju misijonskih poljan. Ves mesec oktober naj bo ’obarvan’ misijonsko – molimo vsak dan v ta namen.
  • Nepozabni trenutki za naju: privoščita si vikend seminar za zakonce na Rogli ali Krku. Načrtujta že sedaj! Termini in prijave na: diz.si.
  • Starši prvoobhajancev: sreda ob 20. uri.
  • Adoracija: sreda in petek ob 18. uri.
  • Spoved v petek ob 18. uri.
  • Zakonci – jubilanti in vsi ostali – lepo vabljeni, da na zahvalno nedeljo 6.11. praznujemo skupaj pri sv. maši!
  • Na romanju v Rim bomo imeli v mislih in molitvah vse prebivalce naše župnije. Tudi tisti, ki romamo, se vam priporočamo v molitev!

nedelja

16.10.